Mads Brügger

Mads Brügger (Dania)

Duński dziennikarz, pisarz, filmowiec. Prowadzi programy telewizyjne. Autor kilku książek, współpracował zarówno z czasopismami, jak i dziennikami. Produkował nagradzane programy radiowe. Prowadził doceniony przez krytyków wieczorny program telewizyjny "The 11th Hour", a także codzienny program informacyjny „Deadline”. Jest jednym z twórców satyrycznego serialu dokumentalnego "Danes for Bush" (2004). Brügger jest znany ze swoich charakterystycznych metod "performatywnego dziennikarstwa", dzięki którym udaje mu się wniknąć i dokonać infiltracji wybranych przez siebie środowisk. Oba jego dotychczasowe filmy wywołały szeroką debatę publiczną po tym, jak zostały nadane przez BBC, ZDF, VPRO, NRK, UR, RTVS, DR, HBO, SBS (Australia), Canal Plus (Hiszpania), CTV (Francja), ERR (Estonia) i TVP. Brügger razem z Mikaelem Bertelsenem pełni funkcję redaktora prowadzącego duńską radiostację Radio 24syv, która rozpoczęła nadawanie w 2011 roku.

Filmografia

 • Cold Case Hammarskjöld / Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?
  2019
 • The Saint Bernard Syndicate
  2018
 • Ambassadøren / The Ambassador
  2011
 • Det røde kapel / The Red Chapel
  2009

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít