Jessica Gorter

Jessica Gorter (Holandia)

Jessica Gorter studiowała film dokumentalny oraz montaż z Duńskiej Filmowej i Telewizyjnej Akademii w Amsterdamie. Od tego czasu pracuje jako niezależny filmowiec zainteresowany post-sowiecką Rosją. Jest także producentką niektórych swoich filmów, które pokazywane były na wielu prestiżowych festiwalach oraz pracuje dla duńskiej telewizji. Jej pierwszym pełnometrażowym dokumentem był Piter nakręcony w Petersburgu w okresie pierestrojki. Jej drugi film 900 dni rozgrywający się w Leningradzie i opowiadający o czasach II wojny światowej miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie (IDFA), gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego holenderskiego dokumentu.

Filmografia

  • Czerwona dusza
    2017
  • 900 dni
    2011
  • Piter
    2004

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít