Sophie Fiennes

Sophie Fiennes (Wielka Brytania)

Reżyserka, producentka, montażystka. Jej pełnometrażowe filmy dokumentalne to między innymi stworzone we współpracy ze słoweńskim filozofem Slavojem Žižkiem Z-Boczona historia kina (2006) i Perwersyjny przewodnik po ideologiach (2012). Zrealizowała także portret niemieckiego artysty Anselma Keifera pod tytułem Wasze miasta trawą zarosną (2010). Fiennes realizowała także filmy telewizyjne. Jeden z nich to krótki metraż Lars from 1-10 (1998) o duńskim reżyserze Larsie von Trierze, sformułowanym przez niego manifeście Dogma 95 i dokumentach kreacyjnych. Filmy Sophie Fiennes były dystrybuowane międzynarodowo i prezentowane na festiwalach w Cannes, Toronto i Sundance. W 2001 roku otrzymała stypendium NESTA dla twórców prezentujących innowacyjne podejście do realizacji filmów. Jest również laureatką nagrody Arte France Cinema Award 2008 przyznawanej na Festiwalu w Rotterdamie.

Filmografia

 • Grace Jones, życiodajne światło
  2017
 • First Row Orchestra
  2012
 • Perwersyjny przewodnik po ideologiach
  2012
 • Wasze miasta trawą zarosną
  2010
 • Z-Boczona historia kina
  2006
 • Hoover Street Revival
  2002

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít