Klaudiusz Chrostowski

Klaudiusz Chrostowski (Polska)

Ukończył studia licencjackie na kierunku film i video na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Londynie. Po powrocie do kraju rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, gdzie zrealizował kilka filmów fabularnych i dokumentalnych. Pracował jako asystent przy filmie Nieulotne Jacka Borcucha, a także serialu Dzwony wojny w reżyserii Brendana Mahera.

Zrealizowany przez niego teledysk do utworu Katarakta Daniela Blooma był nominowany do Fryderyka w kategorii Najlepszy Polski Teledysk. Jego dokument "Call Me Tony" pokazywany był na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Filmografia

 • Berserk
  2018
 • Call Me Tony
  2017
 • Koniec
  2015
 • Kraina ludzi szczęśliwych
  2012
 • VIP Very Important Person
  2011
 • Maria
  2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít