Eszter Hajdú

Eszter Hajdú (Węgry)

Dokumentalistka i socjolożka urodzona na Węgrzech. Posiada doktorat z reżyserii filmowej. Jej film The Fidesz Jew... był jednym z najbardziej prowokujących i najchętniej oglądanych filmów na Węgrzech w 2008/2009 roku. Zajmuje się społeczno-politycznymi tematami tabu. Dokument Wyrok na Węgrzech opowiadający o procesie neo-nazistów skazanych za seryjne morderstwo Romów, otrzymał 19 międzynarodowych nagród i był wyświetlany w ponad 40 krajach. Ekipa filmowa dokumentowała każdy ze 167 dni bezprecedensowego procesu.

Filmografia

 • Węgry 2018 - Za kulisami demokracji
  2018
 • Wyrok na Węgrzech
  2013
 • Vivien
  2011
 • Demon Hands
  2010
 • The Fidesz Jew, the mother with no sense of nation, and mediation
  2008
 • Fate
  2007
 • My own private, Tarnabod
  2006

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít