Emma Davie

Emma Davie (Wielka Brytania)

Emma Davie kształciła się na Oxford University, gdzie studiowała literaturę angielską, następnie przeniosła się na studia teatralne do Paryża. W swojej twórczości zajmuje się innowacyjnym podejściem do struktur narratorologicznych oraz relacji pomiędzy formą a etyką. Za I Am Breathing otrzymała szkocką nagrodę BAFTA dla najlepszego reżysera, film wyświetlano w ponad 50 krajach. Pracowała także jako programmer dla Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu i przewodniczyła European Documentary Network.

Filmografia

 • Becoming Animal
  2018
 • Soliloquy
  2012
 • I Am Breathing
  2012
 • What Age Can You Start Being An Artist?
  2004
 • Gigha, Buying Our Island
  2002
 • Flight
  2000

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít