Petr Horký

Petr Horký (Czechy)

Studiował dziennikarstwo w Pradze, następnie przeniósł się do Londynu, gdzie uzyskał dyplom z fotografii prasowej. Przez pewien czas mieszkał w Berlinie, następnie wrócił do Pragi i zaczął pracować jako dziennikarz. Jako bloger spędził rok podróżując po Azji. Po powrocie dostał pracę w dziale ekonomicznym jednego z czeskich tygodników. Jeden z tematów przywiódł go do Rosji, gdzie odkrył fabrykę Avtovaz. Spotkanie z fotografem Milanem Burešem odegrało kluczową rolę dla powstania jego dokumentu. Obecnie pisze dla tygodnika Respekt.

Filmografia

  • Švéd v žigulíku / The Russian Job
    2017

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít