Slávek Horák

Slávek Horák (Czechy)

Studiował w Szkole Filmowej w Zlinie pod okiem Jana Gogoli. Następnie rozpoczął naukę na praskiej FAMU, studiując reżyserię oraz scenariopisarstwo, jednak będąc cenionym twórcą filmów reklamowych (w ciągu 15 lat zrealizował ich ponad 120), poświęcił się tej pracy i przerwał studia. Pracował jako drugi asystent reżysera przy filmie "Kolja" Jana Svěráka, nagrodzonym Oscarem w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W 2015 roku zadebiutował filmem Domácí péče.


Fot.: Robert Vano

Filmografia

  • Havel
    2020
  • Domácí péče
    2015

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít