Dužan Duong

Dužan Duong (Wietnam)

Dužan Duong (1991) urodził się w Hanoi, ale odkąd ukończył czwarty rok życia mieszka w Czechach. Realizacją filmów zainteresował się kręcąc własne przedstawienie taneczne. Jego dokufiction Mat Goc (2014) opowiada o stosunku reżysera do kraju swoich przodków. Razem z Lukáš Kokeš współpracował nad dokumentem V.I.P. / Vietnamese Important People (2013). Film Bo Hai (2017) sfinansował dzięki kampanii crowdfundingowej. Otrzymał za niego m.in. nagrodę na festiwalu filmowym Finále Plzeň oraz nominację do Czeskiego Lwa i nagród czeskich krytyków filmowych w kategorii filmów studenckich.

Filmografia

  • Bo Hai
    2017
  • Mat goc
    2014

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít