// Twoje kino dokumentalne online //Domino

DIR: Lotte Schreiber
2005 / Austria, Włochy / 12 min

Stream

0.5 €

Oglądaj filmy on-line, za najniższą cenę, w dobrej jakości i bez potrzeby dodatkowych programów!
Tech. spec. MP4 360p
Ścieżki audio sounds
Napisy none

Individual purchase needed. For higher comfort we recommend to register an account here and take advantage of financial credit and stream bonus features.

Recommend this film

Obraz „Domino“ mówi o systemie budowlanym z betonu zbrojonego, opracowanym przez architekta Le Corbusiera w 1914 roku. Ten rodzaj rozwiązań konstrukcyjnych oznaczał rewolucję we współczesnej architekturze, bowiem dzięki niemu ściany nie musiały pełnić funkcji nośnej, co otworzyło zupełnie nowe możliwości w projektowaniu budynków. Artystka medialna, Lotte Schreiber wyruszył w związku z filmem do Grecji, gdzie nakręcił obraz o nieznanej architekturze – o często widocznych szkieletach z betonu. Te niepełne fragmenty przestrzeni, zaprojektowane jako prywatne rezydencje i kompleksy hotelowe, w wyraźny sposób wpłynęły na śródziemnomorską architekturę – jej całkowicie obce kształty geometryczne można znaleźć na opuszczonych zboczach gór i na wybrzeżu.

O filmie

Reżyser Lotte Schreiber
Scenariusz
Operator kamery
montaż
Muzyka
Dźwięk
Czas trwania 12 min
Rok 2005
Kraj Austria, Włochy
Kolor Colour
Tagi architecture, lyric, observational, poetic
Produkcja
Dystrybucja
Festiwale

2005 Firenze - Beyond Media ...

2005 Firenze - Beyond Media/ iMAGE, Architektur-Filmfestival
2005 Graz - Diagonale, Festival des österreichischen Films
2005 Graz - film+arc.
2005 Jihlava Documentary Film Festival
2005 La Rochelle Int. Filmfestival
2006 Osnabrück - European Media Art Festival

Nagrody


Aktualności

„Najbardziej gorący” towar dokumentalny na DAFilms.com

„Najbardziej gorący” towar dokumentalny na DAFilms.com

Chcielibyście się dowiedzieć, jakie dokumenty stały się hitami na DAFilms.com w ostatnim półroczu? Stworzyliśmy dla Was ranking TOP TEN najchętniej kupowanych filmów! Czy ta dokumentalna dziesiątka Was zaskoczy a może zainspiruje?

Read more…

- 15.9.2014 -

Niemieckie festiwalowe pożegnanie

Niemieckie festiwalowe pożegnanie

Tegorocznej, już 57. edycji festiwalu DOK Leipzig, jedynego niemieckiego festiwalu w ramach grupy Doc Alliance, towarzyszy, oprócz bogatego programu filmowego, jedno ważne wydarzenie. Po jedenastu udanych latach fotel dyrektora festiwalu opuszcza Claas Danielsen. Jak będzie wyglądało to pożegnanie i jak dyrektor festiwalu ocenia ostatnią dekadę imprezy filmowej, której był twarzą?

Read more…

- 8.9.2014 -

Prywatne historie, miejskie legendy i narodowe mity

Prywatne historie, miejskie legendy i narodowe mity

Dla niektórych we wrześniu zaczyna się szkoła a dla nas zaczyna się nowy cykl świetnych dokumentów! Dajcie się skusić i oglądajcie je razem z nami! Czekają na was światowe retrospektywy, odkrywanie nowych filmowych talentów, przegląd aktualności politycznych i nie tylko. We wrześniu z DAFilms.com z pewnością (może i również w szkolnych ławkach) nie będziecie się nudzić!

Read more…

- 1.9.2014 -

More news…