// Twoje kino dokumentalne online //Domino

DIR: Lotte Schreiber
2005 / Austria, Włochy / 12 min

Stream

0.5 €

Oglądaj filmy on-line, za najniższą cenę, w dobrej jakości i bez potrzeby dodatkowych programów!
Tech. spec. MP4 360p
Ścieżki audio sounds
Napisy none

Individual purchase needed. For higher comfort we recommend to register an account here and take advantage of financial credit and stream bonus features.

Recommend this film

Obraz „Domino“ mówi o systemie budowlanym z betonu zbrojonego, opracowanym przez architekta Le Corbusiera w 1914 roku. Ten rodzaj rozwiązań konstrukcyjnych oznaczał rewolucję we współczesnej architekturze, bowiem dzięki niemu ściany nie musiały pełnić funkcji nośnej, co otworzyło zupełnie nowe możliwości w projektowaniu budynków. Artystka medialna, Lotte Schreiber wyruszył w związku z filmem do Grecji, gdzie nakręcił obraz o nieznanej architekturze – o często widocznych szkieletach z betonu. Te niepełne fragmenty przestrzeni, zaprojektowane jako prywatne rezydencje i kompleksy hotelowe, w wyraźny sposób wpłynęły na śródziemnomorską architekturę – jej całkowicie obce kształty geometryczne można znaleźć na opuszczonych zboczach gór i na wybrzeżu.

O filmie

Reżyser Lotte Schreiber
Scenariusz
Operator kamery
montaż
Muzyka
Dźwięk
Czas trwania 12 min
Rok 2005
Kraj Austria, Włochy
Kolor Colour
Tagi architecture, lyric, observational, poetic
Produkcja
Dystrybucja
Festiwale

2005 Firenze - Beyond Media ...

2005 Firenze - Beyond Media/ iMAGE, Architektur-Filmfestival
2005 Graz - Diagonale, Festival des österreichischen Films
2005 Graz - film+arc.
2005 Jihlava Documentary Film Festival
2005 La Rochelle Int. Filmfestival
2006 Osnabrück - European Media Art Festival

Nagrody


Aktualności

Documentaries that will take you north and even further; to space!

Documentaries that will take you north and even further; to space!

Do not miss the unique offer of our documentary film travel agency DAFilms.com in November and December! We will take you on a free ride to the north of Europe as well as to its centre; and we will even take you to space with a ticket to the first row! You don’t believe it? Read on!

Read more…

- 18.11.2014 -

Sztuka wytyczania trendów

Sztuka wytyczania trendów

Rozkręca się największe wydarzenie filmowe Półwyspu Skandynawskiego. Ruszyły bowiem pełną parą wyjątkowy program filmowy oraz akcje społeczne duńskiego festiwalu CPH:DOX, który od 2003 roku wytycza trendy nie tylko w kinie dokumentalnym ale i w sferze społecznej. Co nowego czeka nas w ramach tegorocznej 11. edycji festiwalu?

Read more…

- 10.11.2014 -

Nie naśladujcie, bądźcie oryginalni!

Nie naśladujcie, bądźcie oryginalni!

Tegoroczna, 18. edycja MFDF Ji.hlava, przyniosła, oprócz programu filmowego utrzymanego w rytmie maszyn fabrycznych, dwie ważne debaty, w których udział wzięli czołowi amerykańscy i europejscy publicyści filmowi. Z jakimi festiwalowymi przeszkodami zmierzyć się muszą dziennikarze i jak nowe media potrafią ułatwiać a czasem utrudniać ich pracę? Tylko u nas obejrzeć możecie reportaż z interesujących paneli dyskusyjnych, których współorganizatorem i moderatorem był portal DAFilms.pl!

Read more…

- 3.11.2014 -

More news…