// Twoje kino dokumentalne online //Domino

DIR: Lotte Schreiber
2005 / Austria, Włochy / 12 min

Stream

0.5 €

Oglądaj filmy on-line, za najniższą cenę, w dobrej jakości i bez potrzeby dodatkowych programów!
Tech. spec. MP4 360p
Ścieżki audio sounds
Napisy none

Individual purchase needed. For higher comfort we recommend to register an account here and take advantage of financial credit and stream bonus features.

Recommend this film

Obraz „Domino“ mówi o systemie budowlanym z betonu zbrojonego, opracowanym przez architekta Le Corbusiera w 1914 roku. Ten rodzaj rozwiązań konstrukcyjnych oznaczał rewolucję we współczesnej architekturze, bowiem dzięki niemu ściany nie musiały pełnić funkcji nośnej, co otworzyło zupełnie nowe możliwości w projektowaniu budynków. Artystka medialna, Lotte Schreiber wyruszył w związku z filmem do Grecji, gdzie nakręcił obraz o nieznanej architekturze – o często widocznych szkieletach z betonu. Te niepełne fragmenty przestrzeni, zaprojektowane jako prywatne rezydencje i kompleksy hotelowe, w wyraźny sposób wpłynęły na śródziemnomorską architekturę – jej całkowicie obce kształty geometryczne można znaleźć na opuszczonych zboczach gór i na wybrzeżu.

O filmie

Reżyser Lotte Schreiber
Scenariusz
Operator kamery
montaż
Muzyka
Dźwięk
Czas trwania 12 min
Rok 2005
Kraj Austria, Włochy
Kolor Colour
Tagi architecture, lyric, observational, poetic
Produkcja
Dystrybucja
Festiwale

2005 Firenze - Beyond Media ...

2005 Firenze - Beyond Media/ iMAGE, Architektur-Filmfestival
2005 Graz - Diagonale, Festival des österreichischen Films
2005 Graz - film+arc.
2005 Jihlava Documentary Film Festival
2005 La Rochelle Int. Filmfestival
2006 Osnabrück - European Media Art Festival

Nagrody


Aktualności

Szczęśliwe dni brazylijskiego dokumentu

Szczęśliwe dni brazylijskiego dokumentu

Dlaczego kino dokumentalne w Brazylii ma bogatszą i dłuższą historię niż kino fabularne? Jakie nurty i tematy dominowały w nim w ciągu ostatniej dekady? Dowiedźcie się więcej z ekskluzywnego wywiadu z dyrektorem festiwalu É Tudo VerdadeAmirem Labakim!

Read more…

- 25.8.2014 -

Szykujcie się na jesienne festiwalowe żniwa!

Szykujcie się na jesienne festiwalowe żniwa!

Jesienny sezon festiwalowy powoli ale pewnie daje o sobie znać! Dowiedźcie się, jakie dokumentalne niespodzianki szykują dla Was trzy festiwale Doc Alliance, które swoje podwoje otwierają już w październiku! Zapraszamy na pierwsze zapowiedzi programowe festiwali Doclisboa, Jihlava IDFF oraz DOK Leipzig

Read more…

- 18.8.2014 -

Jedyne, co pozostanie to film...

Jedyne, co pozostanie to film...

Dokumentalny rok 2014 właśnie dobił do swojego półmetka a wszyscy już z napięciem oczekują na nowe tytuły jesiennego sezonu festiwalowego. Im bogatsza w filmy była pierwsza połowa roku, tym szczególniej zapisze się ona w historii filmu dokumentalnego, zwłaszcza dlatego, że był to okres, kiedy pożegnaliśmy wielu znanych i utalentowanych twórców.

Read more…

- 11.8.2014 -

More news…