// Twoje kino dokumentalne online //Domino

DIR: Lotte Schreiber
2005 / Austria, Włochy / 12 min

Stream

0.5 €

Oglądaj filmy on-line, za najniższą cenę, w dobrej jakości i bez potrzeby dodatkowych programów!
Tech. spec. MP4 360p
Ścieżki audio sounds
Napisy none

Individual purchase needed. For higher comfort we recommend to register an account here and take advantage of financial credit and stream bonus features.

Recommend this film

Obraz „Domino“ mówi o systemie budowlanym z betonu zbrojonego, opracowanym przez architekta Le Corbusiera w 1914 roku. Ten rodzaj rozwiązań konstrukcyjnych oznaczał rewolucję we współczesnej architekturze, bowiem dzięki niemu ściany nie musiały pełnić funkcji nośnej, co otworzyło zupełnie nowe możliwości w projektowaniu budynków. Artystka medialna, Lotte Schreiber wyruszył w związku z filmem do Grecji, gdzie nakręcił obraz o nieznanej architekturze – o często widocznych szkieletach z betonu. Te niepełne fragmenty przestrzeni, zaprojektowane jako prywatne rezydencje i kompleksy hotelowe, w wyraźny sposób wpłynęły na śródziemnomorską architekturę – jej całkowicie obce kształty geometryczne można znaleźć na opuszczonych zboczach gór i na wybrzeżu.

O filmie

Reżyser Lotte Schreiber
Scenariusz
Operator kamery
montaż
Muzyka
Dźwięk
Czas trwania 12 min
Rok 2005
Kraj Austria, Włochy
Kolor Colour
Tagi architecture, lyric, observational, poetic
Produkcja
Dystrybucja
Festiwale

2005 Firenze - Beyond Media ...

2005 Firenze - Beyond Media/ iMAGE, Architektur-Filmfestival
2005 Graz - Diagonale, Festival des österreichischen Films
2005 Graz - film+arc.
2005 Jihlava Documentary Film Festival
2005 La Rochelle Int. Filmfestival
2006 Osnabrück - European Media Art Festival

Nagrody


Aktualności

Marsylia pełna kontrastów

Marsylia pełna kontrastów

Minął tydzień, od kiedy w ramach 25. edycji festiwalu FID Marsylia pokazano ostatnią plenerową projekcję. Już tradycyjnie festiwal zaoferował widzom wyjątkowy program pełen mocnych autorskich pozycji. Jaka atmosfera towarzyszyła festiwalowi? O jakich filmach mówiono najwięcej? Przeczytajcie więcej w naszym reportażu!

Read more…

- 14.7.2014 -

Trudne wybory jurora festiwalowego

Trudne wybory jurora festiwalowego

Nieodłączną część każdego festiwalu filmowego, podobnie jak jego widzowie, stanowi jury. Ale w odróżnieniu od publiczności nad jurorami ciąży ogromne brzemię odpowiedzialności ponieważ to właśnie oni decydują, kto zostanie nowym właścicielem prestiżowych nagród filmowych. O tym, jakie to uczucie znaleźć się wśród jurorów o międzynarodowej sławie, zapytaliśmy menadżerkę ds. zakupów zespołu DAFilms Dianę Tabakov, która gościnnie zasiadła w jury londyńskiego Open City Docs Fest.

Read more…

- 7.7.2014 -

Londyn ma już swoich filmowych zwycięzców!

Londyn ma już swoich filmowych zwycięzców!

Brytyjski festiwal Open City Docs Fest, inicjator, również i w Czechach popularnej filmowej mapy My Street Films, dostarczył i w tym roku stolicy nad Tamizą wyjątkowych dokumentalnych wrażeń. Kto stanął na zwycięskim podium? I kto zaskoczył londyńską publiczność? Tu przeczytacie więcej!

Read more…

- 30.6.2014 -

More news…